ТрихостимBio
ТрихостимBio (Триходермін) ― препарат, що містить спори і міцелій гриба-антагоніста Trichoderma lignorum. Антагоністичні властивості грибів роду Триходерми:
• в процесі розмноження гриби продукують антибіотики, які знищують збудників грибкових і гнильних захворювань сільськогосподарських культур;
• використовуючи чужі грибниці як живильне середовище, знищують гриби ― патогени.
Гриби роду Триходерма сприяють підвищенню активності клітинного соку рослин і тим самим сприяє підвищенню стійкості їх до хвороб.
При правильному і своєчасному застосуванні препарату підвищується схожість і врожайність сільгосп культур, знижується ураження рослин кореневими гнилями.
Прекрасні результати дає біопрепарат ТрихостимBio в закритих ґрунтах. Препарат пригнічує розвиток патогенів, збагачує грунт поживними речовинами, стимулює ріст і розвиток рослин. Препарат застосовується проти сірої і білої гнилі, чорної ніжки, парші, фузаріозу, аскохітозу, фітофторозу, та інших захворювань.
Застосування ТрихостимBioа в поєднанні з іншими біологічними засобами захисту в бакових сумішах, значно підвищує ефективність і скорочує кількість обробок сільськогосподарських культур.
Основні області застосування:
1. обробка посадкового матеріалу, насіння, розсади, саджанців;
2. захист від грибкових захворювань;
3. біодеструкція соломи і целюлози.
Передпосівна обробка насіння проводиться за 1-3 дні до посіву.
Робочий розчин слід використовувати в день виготовлення.
Найбільшої популярності ТрихостимBio отримав в овочівництві закритого грунту в боротьбі з комплексом збудників хвороб, які викликають кореневі, прикореневі гнилі рослин, аскохітоз.
Один з найважливіших напрямків використання препарату ТрихостимBio ― це його застосування як біодеструктора при рекультивації грунту і отримання біоорганічних добрив. При обробці соломи, що залишилася на полях робочим розчином (5 л препарату 250-300 л води на 1 га) безпосередньо перед оранкою, утворює 3-4 тонни органічних добрив.
Внесення обробленої ТрихостимBio соломи покращує фізико-хімічні властивості грунту, в т.ч. і структурний стан. Обумовлено це тим, що інтенсивна переробка соломи мікроорганізмами насичує грунт органічними речовинами і має такий же вплив на гумусоутворення, як і підстилковий гній. При цьому 1 т соломи еквівалентна 3-5 т гною. З 3-х тонн соломи на 1 га ріллі надходить приблизно 20 кг азоту, 5 кг фосфору, 60 кг калію, 4 кг натрію. ТрихостимBio, поряд із захистом від хвороб, підсилює мобілізацію фосфору і калію в рослинах, стимулює імунну систему, ріст і розвиток рослин, підвищує їх стійкість до хвороб.
Крім захисної дії ТрихостимBio також знезаражує ґрунт ― зменшує число шкідливих мікрооранізмов (гнильні бактерії), зв'язує солі мінеральних добрив, в результаті захворюваність рослин знижується в 2,5-3 рази; підвищувати родючість ґрунтів ― покращує її водно-повітряний режим, збільшує число корисних мікроорганізмів (азотобактера та ін.), які насичують грунт азотом і вуглецем, розкладаючи органічні залишки.
Переваги застосування біопрепарату ТрихостимBio:
1. Біологічно активні речовини (ферменти та антибіотики ― гліотоксин, віридин, та ін.), що продукуються в процесі життєдіяльності грибами роду Триходерми, пригнічують розвиток багатьох видів збудників захворювань і гальмують їх репродуктивну здатність.
2. Маючи високоу біологічну активність, швидко проникає у субстрат, активно розкладає органічні сполуки; бере участь у процесах амоніфікації і нітрифікації; мобілізує фосфор і калій, збагачуючи грунт легкодоступними рослині поживними речовинами.
3. Рекомендований від кореневих і листових хвороб (фітофторозу, чорної ніжки, борошнистої роси, несправжньої борошнистої роси, парші, плодової гнилі, курчавость персика, в'янення молодих пагонів, іржі, сірої та білої гнилей плодів (фомоз) та багатьох інших).
4. Застосовується для передпосівної підготовки ґрунту, протруєння насіння, замочування саджанців, розсади, позакореневого підживлення; при проведенні робіт по боротьбі з фітопатогенними грибами і бактеріями; деструкції пожнивних залишків. Ефективний на будь-якому типі грунту.
5. Препарат можна використовувати у складі бакових сумішей разом з хімічними пестицидами, крім тих, які містять мідь і ртуть.
6. Біопрепарат не має шкідливого впливу на навколишнє середовище, людей, теплокровних тварин, риб, бджіл, та інших корисних організмів біоценозу, а також не є фітотоксичним для культурних і дикорослих рослин.
Спосіб застосування:
Препаратом обприскують рослини при при першому прояві захворювань з використанням будь-яких типів обприскувачів, систем зрошення, крапельного поливу. За вегетацію проводять 2-4 обприскування з нормою робочого розчину 2-5 л Трихостиму на 250-300 л / га води.
Правила зберігання препарату:
Препарат зберігати при температурі від + 4 ° С до + 30 ° С в темному, захищеному від прямих сонячних променів місці, окремо від отрутохімікатів. Підвищення температури при зберіганні веде до зменшення терміну придатності препарату. Робочий розчин не рекомендується зберігати більше 1 доби. Термін придатності препарату ― 6 місяців.
Ціна: 30 грн. / Литр
Кількість: 10